Внимание! В меню нашего интернет-портала появилась опция «Сетевизор». Если вы нажмете на эту кнопку, сможете смотреть в режиме онлайн программы четырех телеканалов – «NewsOne», «112-ый», «24», «ZIK». Не упускайте эту возможность!


 

Д у м а й т е !

Вера Савченко

Віра Савченко

Інформаційно Психологічний Вплив (ІПсВ) різновиди:

Акція інформаційного впливу (АІВ) - одноразова акція інформаційно-психологічного та інформаційно-технічного впливу, яка передбачає запланований вплив на свідомість і поведінку шляхом поширення упередженої, неповної чи недостовірної інформації. Триває 1-4 дні.

Спеціальна інформаційна операція (СІО) - це сплановані дії, спрямовані на ворожу, дружню або нейтральну аудиторію з метою схилення до прийняття управлінських рішень або (та) вчинення дій, вигідних для суб'єкта інформаційного впливу. СІО більш ефективні для впливу на свідомість і поведінку людей.

СIO здійснюються в кілька етапів і можуть бути довгостроковими (більше місяця), середньостроковими (2-4 тижні) й короткостроковими (1-2 тижні). Слід зауважити, що CIO складається з поєднаних між собою часом, метою, завданнями, силами й засобами проведення акцій інформаційного впливу.

Перед здійсненням СIO може відбутися низка АІВ для «розігріву» цільової аудиторії, крім випадків, коли потрібен фактор несподіваності. Як правило, СІО проводяться від двох тижнів до місяця, оскільки цього часу достатньо для ефективної обробки цільової аудиторії. Водночас тривале поширення негативної інформації притупляє сприйняття її людською психікою, що призводить до зниження ефективності СІО. До того ж значна тривалість СІО потребує її ґрунтовної підготовки, а також додаткових сил, засобів і фінансів.

СІО здійснюються за приблизно однаковою схемою:

1. Створення передумов (інформаційний етап) передбачає створення інформаційного приводу - конкретної або вигаданої події, яка використовується для СІО.

2. «Розкрутка» інформаційного приводу забезпечує поступове зростання напруження (кількості повідомлень та їх сенсаційності, тенденційності, емоційності і, як правило, недостовірності).

3. Загострення напруження є основною частиною СІО. її сутність полягає у використанні інформаційного приводу для досягнення цілей операції.

4. Вихід із операції або етап закріплення - забезпечення плавного завершення СІО після досягнення поставленої мети. Якщо мету не досягнуто, як правило, проводиться підготовка до нової СІО.

Основні методи СЮ та АІВ:

1. Дезінформування.

2. Пропаганда.

3. Диверсифікація громадської думки.

4. Психологічний тиск.

5. Поширення чуток.

ДУМАЙТЕ!